Пані та панове, мене звати Міхал, і в соціальних мережах мене знають як Górski Drwal.

Гори - моя найбільша пристрасть. Зима вже прийшла на стежки, тому я розповім, як підготуватися до першої зимової подорожі в гори.
На початку зазначу, що гори взимку більш вимогливі, ніж влітку. За цей час ми повинні бути краще фізично підготовлені та мати відповідний одяг, взуття та спорядження для пересування в складних умовах. Кожна деталь одягу та спорядження важлива! Це має забезпечити нашу безпеку.

trip_in_gory_advice_(1)

По-перше, нам знадобляться водонепроникні черевики. Неправильно підібране взуття намокне, що призведе до промокання ноги. Інша справа – термоактивний одяг , який має захистити нас від втрати тепла та забезпечити хорошу вентиляцію (комплект: футболка + легінси + шкарпетки). Штани повинні бути водонепроникними або з покриттям DWR, щоб вони не промокли під снігом чи дощем. Наступний предмет гардеробу – теплий фліс або світшот, який дихає і відводить вологу. Зверху одягаємо теплу куртку. Особисто я рекомендую на гусячому або качиному пуху, тому що вона тепла і легка. Є також лижні куртки, які ідеально підходять для трекінгу.

getaway_in_mountain_advice_(2)Вам також знадобляться основні речі, такі як шапка, рукавички та шарф. Весь перерахований гардероб захищає нас від холоду, але потрібно пам'ятати, що в горах слід уникати перегріву. І нарешті, я повинен згадати про поляризаційні сонцезахисні окуляри. Думаю, що немає потреби пояснювати їх функцію. 

getaway_in_mountain_advice_(3) Зі мною в горах завжди:  

Рюкзак:

  • Термос з чаєм (пам'ятайте, що алкоголь не зігріває, а навпаки, охолоджує. Розширення кровоносних судин викликає швидкий теплообмін)
  • Аптечка + електроліти + фольга NRC
  • Зміна пара шкарпеток і футболки
  • Налобний ліхтар + батарейки (у мене завжди дві)
  • павер-банк
  • Калорійна їжа і вода
  • Додаткова пара рукавичок, шапка 
  • Скоби + льодоруб + шолом (Якщо я йду по складній місцевості.
  • Кишеньковий ніж
  • Трекінгові палиці 

Тепер ми знаємо, як одягнути та скласти рюкзак. Далі вибираємо трасу і перевіряємо погодні умови. Для першого походу рекомендую просту стежку. На початку найкращим вибором будуть нескладні маршрути, щоб перевірити свої фізичні здібності. Уточнюйте погоду ввечері та вранці перед виїздом. Я роблю це двічі, тому що погода в горах змінюється дуже швидко. Рекомендую зберегти номер екстреної служби в телефоні.

getaway_in_mountain_advice_(4)

Рано-вранці вирушаємо в дорогу. Взимку і навесні день коротший і краще уникати спуску з гори в темний час доби. Якщо ви йдете один, перед тим, як вирушати в дорогу, повідомте когось із близьких, куди ви йдете, якою стежкою будете йти і о котрій годині плануєте повернутися. У разі аварії та поганого зв'язку вас буде легше знайти. Якщо ви Якщо Ви з тих, хто підходить до питання грунтовно, варто піти на курси туризму в горах, де вас навчать користуватися сокирою, ходити в кошках і розкажуть, як проходити стежки та уникати лавинної небезпеки та як поводитись під час сходження лавини.